چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٩٦
پیوندها

مناسبت ها

 

 

پژوهشكده سامانه ‏های ماهواره

   با هدف پاسخ گویی به بخشی از نیازهای پژوهشی کشور در خصوص فناوری‌های نوین در حوزه ماهواره، پژوهشکده تحقیقات فضایی در سال 1386 با مجوز شورای گسترش آموزش عالی به عنوان سازمانی یادگیرنده، دانش بنیان، متعهد و پویا با ساختاری محصول محور راه‌اندازی شد. مقرر گردید این پژوهشکده با پژوهش، برنامه‌ریزی، بومی‌سازی، ارتقا، اجرا، نظارت و توسعه فناوری­های نوین صلح‌آمیز فضایی و با جذب، تربیت و نگهداری منابع انسانی نخبه و متخصص، فعالیت داشته و با ارتقاء توان رقابت در عرصه جهانی محوریت فعالیت‌های ماهواره‌ای را در کشور عهده‌دار باشد.

   این پژوهشکده هم‌اکنون با نام پژوهشکده سامانه‌های ماهواره، مسئولیت راهبری فعالیت‌های حوزه ماهواره‌ای کشور را عهده­دار بوده و از عمده وظایف آن می‌توان به اجرای طرح‌های پژوهشی، کاربردی و توسعه‌ای در علوم و فناوری فضایی و طراحی و ساخت ماهواره‌های سنجشی و مخابراتی اشاره داشت. به عبارتی دیگر، فعالیت‌ها و اهداف پژوهشکده در دو حوزه اصلی پروژه­های ماهواره‌های سنجشی و مخابراتی تعریف شده و بصورت عملیاتی در حال انجام می‌باشد.

   پژوهشکده سامانه‌های ماهواره ضمن مدیریت، نظارت و انجام امور مربوط با سامانه‌های ماهواره در سطح کشور در راستای ایجاد بستر مناسب انجام پروژه‌های تحقیقاتی در سطح دانشگاه‌ها نیز گام برداشته و با دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی و مراکز پژوهشی نظارت و همکاری داشته و با توجه به توانمندی­ها و امکانات پژوهشکده سامانه­های ماهواره و در راستای همکاری پژوهشی با دانشگاه­ها و مؤسسات تحقیقاتی و نهادهای صنعتی و علمی و به ­منظور آشنایی اساتید و دانشجویان با زیرسیستم­های مختلف موجود در ماهواره و ایجاد بستر مناسب برای انجام پروژه­های تحقیقاتی در حوزه فضا و تربیت نیروی انسانی و همچنین دست­یابی به فناوری طراحی و ساخت انواع ماهواره­ها و بومی­سازی این فناوری و ایجاد توانمندی طراحی­ و ساخت زیرسیستم­های مختلف مورداستفاده در ماهواره­ها، با دانشگاه­های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و علم وصنعت ایران، تعامل داشته است.

   پژوهشکده سامانه‌های ماهواره در راستای انجام وظایف و ماموریت‌های پژوهشی خود، مفتخر به همکاری متخصصین، پژوهشگران و تعدادی اعضای هیئت علمی در رشته‌های هوافضا، مکانیک، مخابرات، برق و الکترونیک، سنجش از دور، کامپیوتر، صنایع و مدیریت صنعتی و سایر علوم مرتبط می‌باشد.

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 17328
 بازدید امروز : 127
 کل بازدید : 692920
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/0625

 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پژوهشکده سامانه‏ های ماهواره می باشد